Dagmar Skoleková dříve Rusková

"Dělám ultrazvuk osudu,"

říká o sobě plzeňská terapeutka a taneční mistrová Dagmar Rusková a myslí to úplně vážně. Ve své praxi využívá vykládání karet, psychologii propojuje i s numerologií, astrologií a dalšími ezoterickými metodami, součástí psychosomatické terapie je také tanec.

Všechno je v hlavě

„Hlava se neodtrhne od těla, takže všechno je v hlavě,“ vysvětluje hlavní důvod toho, proč se před více než 20 lety vydala po výše uvedených alternativních cestách, když předtím byla stejně dlouhou dobu zaměstnaná ve zdravotnictví. Pracovala jako porodní asistentka, má tedy zkušenosti z oblasti gynekologie, porodnictví, sexuologie a neonatologie. Setkávala se i s nevyléčitelně nemocnými, což ji přimělo obrátit pozornost k lidské duši. Tento zájem pak vyvrcholil studiem na Česko-Německém Institutu pozitivní psychosomatické terapie.

Pružné tělo = pružná mysl

Jak do toho zapadá tanec? „Když je tělo pružné, je pružná i mysl, umíme změnit úhel pohledu, najdeme řešení problému, ale bez pohybu to nejde,“ je přesvědčená Dagmar Rusková. Metodiku tance studovala na Konzervatoři v Ostravě. Řadu let působí jako taneční mistrová s licencí Svazu učitelů tance. „My potřebujeme tančit srdcem, hýbat se znamená myslet,“ vykládá s nadšením a doporučuje překonat stud a pustit se do tance ve kterémkoli věku a s jakoukoli postavou, prospěje to duši i tělu. Šamani, když léčili, vytvářeli jisté obrazce v pohybu a tím ty lidi dostávali do svého nitra a mohli něco z toho nitra vytáhnout, mohli pak toto ovlivnit,“ připomíná paní Dagmar, která své žáky učí nejen techniku tance, ale i propojení každého pohybu s pozitivními a tvůrčími myšlenkami.

Kdy za terapeutem

Ostatně všeobecně platí, že spoustu věcí by si lidé mohli a měli vyřešit sami a na terapeuty a ezoteriky se obrátit až ve chvíli, kdy vyčerpali jiné možnosti a nic se nezměnilo. Udělali jste všechno, co jste mohli, a teď jste bezradní? Pak bezodkladně vyhledejte pomoc. Ovšem komu důvěřovat? V dnešní době je snadné narazit na podvodníka, který má jediný cíl - na svých klientech vydělat. Anebo na člověka, který chce být považován za výjimečného a touží především po popularitě. Paní Dagmar ale spoléhá na Vesmír a jeho zákonitosti, je přesvědčena, že každý potká toho pro sebe pravého, kterého si zaslouží, kdo k němu v danou chvílí má promluvit: „I ten šarlatán mi může otevřít oči. Pravda, nebývá to zrovna bezbolestné prohlédnutí...

Ultrazvuk osudu

Sama Dagmar Rusková odmítá účastnit se pořadů založených na drahých telefonátech a umění řečnit. Věštby provádí jen na blízkou budoucnost a získané informace považuje za zprávy, upozornění pro dotyčného: „Negativní zpráva je o tom, abychom si dali pozor. Pozitivní zpráva, ať ji využijeme a dáme tomu možnost, aby se to stalo. V tom je síla té informace.“

Rok 2023 ve znamení rodiny a úcty k autoritám

Mezi takové myšlenky patří také přijetí rodiny své i svého partnera. V roce 2022 Dagmar Rusková považuje za nejdůležitější soustředit se na rodinu a ctít autority. Pokud tohle dokážeme, bude to dobrý rok. Autoritu pro ni představuje stáří, rodičovství a nadřízená pozice. Měli bychom tedy ctít moudrost spojenou s věkem, jako děti své rodiče, coby podřízení své nadřízené. „Nebudete řvát na ty, kteří vás naučili mluvit,“ je základní rada paní Dagmar pro rodinné vztahy. Pro ty pracovní má podobnou: „Jsem podřízená, takže já musím respektovat. A ne vstupovat do šéfova prostoru a radit mu nebo si ještě říkat, že on to dělá blbě - on má tu zodpovědnost a já jsem v jeho péči.“ Právo na vlastní názor tím prý nikomu neupírá, každý, ať se zařídí podle něj a svého svědomí, ve smyslu méně mluvit, více konat. (redaktorka Soňa)

A pak jsou na řadě vztahy a kdo ke komu patří. Některé páry budou jak bratři. Láska se změní na růžovou barvu. Mnoho nedorozumění a mnoho svárů pro nové pocity. A přece budou žít dál v páru. A kdo se nebude chtít přizpůsobit, toho vychová planeta. A pak tu máme téma – "osvěta". Ta hlásat bude nerozum do světa. A další v pořadí budou následovat děti a jejich přízně. Až pak uvidí se, jaké budou sklizně. Další z věcí, které je málo a mezi lidmi chybí, je nevinna. Znamená to upřímnost. Kdo to objevi v sobě, tomu se bude dařit.. Ale jen, když se do Pravdy oddá. A ta se musí objevit až na kost. Ukazatelem je láska, radost a moudrost. Když tohle nám bude vnitřně chybět, pak půjdeme směrem do bídy. Tyto části, když budou pevně spojené, pak jako lidé budeme spokojeni. Proto mnoho lidí půjde k prameni, kde je uložené poznání a tak se pravda objeví – zázračně.

Paní Dagmar Skoleková dříve Rusková se narodila v Českém Těšíně, jako třetí dítě. Jmenovala se Banasinská a má 3 bratry. Jako vdaná Rusková žila a pracovala v Ostravě. Nyní působí v Plzni. Vychází z klasické medicíny, kde aktivně působila v oblasti neonatologie, gynekologie, sexuologie a partnerských vztahů.

Od 16 let měla praxi na chirurgickém oddělení v nemocnici, kam o víkendech až do své maturity chodila vypomáhat. Vystudovala čtyřletý maturitní obor dětská sestra. Během studia aktivně se podílela na kulturních a společenských akci nejen na škole, ale také ve městě.

Pozdějí při zaměstnání vystudovala dvouletou nástavbu ženská sestra a stala se porodní asistentkou a po dalším roce studia v Brně i samostatným zdravotníkem v terénu. Každou dostupnou aprobaci si dodělala a vrcholem bylo pětileté studium na Lidové konzervatoři v Ostravě obor učitel tance a společenské výchovy.

Dalším velkým krokem bylo čtyřleté studium na Českoněmeckém institutu v Brně obor pozitivní psychoterapie.

Nejsou taneční jako taneční

Nyní pracuje již 26 let ve své vlastní praxi. Přednáší, učí a publikuje na téma života a zvládnutí životních situací. Po vystudování taneční konzervatoře se stala tanečním učitelem - Metodikem tanců. Napsala publikaci do tanečních pod názvem „Nejsou taneční jako taneční“. Kolegové ze Svazu učitelů tance, jehož je Dagmar Skoleková řádným členem, tuto brožurku využívají ve svých kurzech.

Psychosomatická cvičení

Ke cvičení vydala knihu "Psychosomatické cvičení aneb Nebojte se zrcadla" a v další publikaci "Zítra znovu..." rozebírá partnerstvi.

Stala se lektorkou nejen pohybové kultury, ale také učí statistickou psychologii. Nejvíce se zaměřuje na prevenci, takže její Studio je otevřené každému, kdo hledá pochopení pro sebe i své blízké v různých životních situacích.

Zítra znovu

Pomáhá v nemoci, je ochotná naslouchat.

Je to psychologie, která s použitím astrologie, numerologie, tarotu, feng schuej, I-ťingu apod. pomáhá v rychlému nasměrování ke kvalitnímu životu v páru, ale, je-li to nutné, tak i o samotě. Její Studio- P-GREIS najdete v Plzni na Doubravce před konečnou trolejbusu č.16. Zábělská 46

Zde má třídu a ordinaci, kterou klienti nazývají věž. Každému osobně věnuje maximálně dvě hodiny. Semináře jsou komorní, 2 až 11 žáků.

Program všech akcí...

Dagmar Rusková

Taneční kurzy pro mládež i dospělé

Taneční kurzy pro mládež i dospělé

Od 16. září 2021 startují taneční hodiny pro dospělé v Plzni. Taneční budou probíhat v sále D klubu na Doubravce Zábělská tř. 54B. V nádherném prostředí Vás čekají standardní i latinskoamerické rytmy. Den výuky je vždy ve čtvrtek 1x za 14 dnů.

více informací...

Ozdravné pobyty u moře - aktivní dovolená

Ozdravné pobyty u moře - aktivní dovolená

Letní dovolená plná zážitků, zdraví, úsměvu a aktivního odpočinku. Neváhejte a přihlaště se, počet míst je omezen. Celý pobyt je provázen programem Dagmar Ruskové. Ta vás doprovází po celou dobu. Více se dozvíte na stránkách nebo ve Studiu.

více informací...

Lunární kalendář, původ jmen, význam snů

Lunární kalendář, původ jmen, význam snů

Na stránce "Lunární kalendář" naleznete jmenný kalendář s významy a původy jmen. Dále jsou zda návody na přání na daný den a také zprávy ke snům daného dne. Cena za sledování této stránky je 365Kč za rok.

více informací...

Ukázky z našich akcí

Pobyt v cizině

Pobyt v cizině

Společný skok do moře

Společný skok do moře

Hry

Hry

Sicilie

Sicilie

Hry

Hry