Sny a snové symboly

Co to vlastně sny jsou, jak jim rozumět, proč je někdo má a jiný ne. Co s nimi. Velmi lákavé téma. Sny lidstvo zajímají od Starého Egypta. V některých kulturách se těšily velké pozornosti. A docela slušné pozornosti se těší i v současnosti.

Ona hra se sny není tak nevinná. Konec konců sny přicházejí v době kdy rozum spí. Jsou jiným než rozumovým produktem. To některé lidí děsí, případně nutí k bagatelizaci.. Prostě to, co není rozumné a rozumové pro tyto lidí neexistuje. Na vše mají vysvětlení a teorii. Jenže jim vždy něco "přečnívá a vyčuhuje". Jako ze špatně zabaleného kufru. Je třeba se na tuto oblast podívat v klidu, uspořádat doposud nám známe znalosti.

Podle psychologické legendy Carla Gustava Junga(1875-1961) se naším sněním kompenzují události z reálného života.. Také další psycholog, rakouský Sigmunt Freud(1856-1939) se zabývá sny ve velkém. Přistupuje ke snění jako k silně egocentrickým procesům, při nichž zásadně hrajeme hlavní roli. Sny nám tedy poodkrývají nevědomé myšlenky a přání. Odrážejí naše potlačované emoce a sídlí v nevědomí, tedy tam kde jsou i naše pudy a touhy. Sny přicházejí ve spánkové fázi REM (Rapid Eye Movement), která je cyklem vysoké mozkové aktivity. Mozek v této fázi je naladěn na vysokofrkvenční vlny alfa.

Má-li fungovat mozek, mysl a paměť člověk potřebuje spánek. Spaní nepředstavuje žádný pasivní proces, naopak. V semináři poodhalíme jak spát a využivat sny pro lepší kvalitu života.

 

Cena za 11hod vyúky- PÁ-SO je 2 200,-Kč.

 

Termín určuje první přihlášený zájemce.. Budeme vás kontaktovat.

Hostina

Hostina

sen

sen

Přihlášení do snů a snových symbolů - kontaktní formulář

sen přijde

sen přijde

Spánek

Spánek